Κυπελλούχος  Καλαθοσφαίρισης «Γεώργιος Βαλής» Νομού Σάμου 2019-2020, ο Π.Α.Σ. Ίκαρος

Στον τελικό του κυπέλλου καλαθοσφαίρισης του Νομού Σάμου «Γεώργιος Βαλής» μεταξύ των ομάδων Π.Α.Σ. Ίκαρος και Α.Σ. Αναγέννησης με σκορ 58-47 νικητής και κατακτητής του τροπαίου αναδείχτηκε η ομάδα της Ικαρίας.
Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 19/10 στις 12 μ.μ. στο κλειστό δημοτικό γυμναστήριο Αγίου Κηρύκου. Με διαιτητές τους κ.κ. Χατζημιχάλη και Ζαχαριάδη είδαμε ένα ενδιαφέρον και αμφίρροπο αγώνα όπου ο Π.Α.Σ. Ίκαρος έλεγξε τον αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του, κάνοντας ένα πολύ καλό 1ο δεκάλεπτο (18-5) στο 2ο δεκάλεπτο (13-24) η Αναγέννηση κατάφερε και μείωσε την διαφορά τελειώνοντας το α΄ ημίχρονο με σκορ 31 – 29. Με το τέλος του 3ου δεκάλεπτου (16-13) το παιχνίδι παρέμενε ενδιαφέρον όμως το 4ο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα του Ικάρου (11-5) με συνολικό σκορ β΄ ημιχρόνου 27-18 και τελικό αποτέλεσμα 58-47. Συγχαρητήρια στους παίκτες, στους προπονητές, στις διοικήσεις, στους διαιτητές για την προσπάθεια που καταβάλουν ώστε να υπάρχουν τμήματα ομαδικών και μη αθλημάτων και τα ανάλογα πρωταθλήματα στον νομό Σάμου Ικαρίας και Φούρνων Κορσεών.

The post Κυπελλούχος Καλαθοσφαίρισης «Γεώργιος Βαλής» Νομού Σάμου 2019-2020, ο Π.Α.Σ. Ίκαρος appeared first on ΕΡΤ Αιγαίου.