«Διπλό» με τρομερή ανατροπή για το Περιστέρι | Νίκησε την Μόρναρ Μπαρ με 65-73

Το Περιστέρι «πάτησε γκάζι» στην τελευταία περίοδο και χάρις σε ένα εντυπωσιακό σερί (16-0), κατάφερε να περάσει από το Μαυροβούνιο με 73-65 επί της Μόρναρ Μπαρ και να πανηγυρίσει την 3η νίκη του στο Basketball Champions League σε 5 αγώνες.

Στο ξεκίνημα του 4ου δεκάλεπτου η ομάδα του Ηλία Ζούρου βρέθηκε να χάνει με 61-52, με τους περισσότερους παίκτες-κλειδιά να μην μπορούσαν να «συνδεθούν» με το καλάθι.

Ωστόσο, ενώ απέμεναν έξι λεπτά για το φινάλε, ο Ουίλιαλμ Χάτσερ έδωσε το σύνθημα, η ελληνική ομάδα έκανε ένα απίστευτο 16-0 και προηγήθηκε με 68-61, βάζοντας τα θεμέλια της νίκης.

Ο Αμερικανός κόμπο γκαρντ πρωταγωνίστησε στο come back του Περιστερίου, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 23 πόντους, τη στιγμή που ο Κίνγκσλεϊ Μόουζες «γέμισε» τις ρακέτες, σημειώνοντας μάλιστα νταμπλ νταμπλ σε πόντους (13π. με 3/3 τρίποντα) και ριμπάουντ (11).